XRP/USDT – Kratkoročna tehnična analiza (PREMIUM)

Kovanec: XRP (XRP)

Interval: 1D

Trgovalni interval: Kratkoročni 

XRP je, podobno kot ostali altcoini, sledil BTC. Tako je naredil kar lep in dolgo pričakovan odboj, a roko na srce, za enkrat je šlo zgolj za vrnitev v območje, kjer je XRP že bil med novembrom in decembrom, ko je izgubil močan support, kot posledica zloma FTX. O dolgoročnem potencialu XRP sem že pisal v decembrski analizi, danes pa si bomo pogledali, kako XRP kaže kratkoročno.

XRP je po novembrski korekciji našel support v območju $0,33-$0,35, kjer je v krajši konsolidaciji akumuliral novo moč za aktualni odboj, trenutno pa se nahaja pod dokaj močno resistance linijo, med okvirno $0,39 in $0,42, katero skuša prebiti. Oba 1D RSI indikatorja sta že nad, ali tik pod zgornjo linijo prenakupljenosti, kar kaže na to, da je potrebno biti previden, v kolikor nameravamo odpirati dolge pozicije. XRP sicer še vedno deluje bullish na 1W intervalu kar pomeni, da ima še vedno kar nekaj moči, a glede na poziciji obeh RSI indikatorjev, bo najverjetneje kmalu prešel v pullback.

Trenutno bo XRP vztrajal v krajši konsolidaciji, potem pa bo prišlo do ponovne malo bolj odlične reakcije. Tudi ključni trend liniji DMA200 in DMA50 še vedno nakazujeta bullish trend kar pomeni, da bo XRP, po krajši, že omenjeni konsolidaciji, še enkrat poskušal s prebojem aktualne resistance linije.

Fibonacci analiza kaže, da se XRP trenutno nahaja v zelo močnem in pomembnem območju, nad golden pocketom in Fib linijo 50%, ki trenutno deluje kot resistance linija. Kratkoročno bi bil pozoren na gibanje XRP v tem območju. V kolikor bo XRP uspel s prebojem resistance linije, kar bomo najverjetneje videli že v nekaj dnevih, bo napadel target linijo $0,43. Potencialno bi lahko skušal doseči tudi drugo target linijo pri dobrih $0,45, a glede na to, da se v tem območju nahaja močna resistance linija, oba RSI indikatorja pa sta v fazi prenakupljenosti, XRP v tem trenutku te moči najverjetneje še nima.

Še Fibonacci analiza potencialnih kratkoročnih target linij. Prva leži v območju $0,43, sledi območje okoli dobrih $0,45 in nato območje $0,50.

Kratkoročno ne bi ciljal na vse tri target linije, pogojno le na prvo target linijo. A kadar sta RSI indikatorja tako visoko v območju prenakupljenosti, osebno nikoli ne tvegam z odpiranjem dolgih pozicij, saj je risk reward razmerje preslabo, predvsem pa je tveganje previsoko. Tako bi počakal, da se trenutna konsolidacija zaključi in da XRP pokaže bolj jasen trend. V kolikor bodo razmere na trgu še naprej ostale pozitivne, potem bi za območje vstopanja spremljal prvo support območje med okvirno $0,36 in $0,37, v kolikor bi se razmere nekoliko poslabšale, bi za območje vstopa iskal predhodno support območje, med $0,34 in $0,35. Vsekakor bi, v primeru kratkoročnega trgovanja, stop loss pozicijo postavil 1% do 2% pod supportom.

Razmere so vsekakor obetavne, a večina kovancev, vključno z XRP, je visoko v fazi prenakupljenosti, zato bi ostal previden in bi počakal na reakcijo, nakar bi vstopal. Če boste tvegali z vstopanjem sedaj, potem svetujem, da uporabljate scalping ali intraday trading, torej trgujte na krajših intervalih in dobičke pobirajte prej. Da, XRP lahko še nekaj časa vztraja v aktualnem območju in morda pokaže še nekaj odboja, a zagotovo bo kmalu sledil pullback in takrat bo vstopno območje bolj jasno, predvsem pa bolj optimalno.

 

Zapis je zgolj informativne narave in ne predstavlja finančnega nasveta!

Predhodnji članek

ChainX (PCX)/USDT – HODL tehnična analiza in analiza potenciala rasti kovanca

Naslednji članek

Market Watchdog makro tedenska analiza za obdobje 16.1. – 22.1.2023 (PREMIUM)

error: Vsebina je zaščitena!
Kriptokrat - Kripto in makro ekonomske analize, trgovalni signali in novice
O zasebnosti

Spletna stran Kriptokrat za svoje delovanje uporablja majhne tekstovne datoteke oz. piškotke, katere namesti na uporabnikov brskalnik. Piškotkov je več vrst. Obvezni so vsi tisti, kateri so nujno potrebni za nemoteno delovanje in varnost spletne strani. Neobvezni so vsi tisti, kateri niso nujno potrebni za nemoteno delovanje spletne strani, a izboljšujejo uporabniško izkušnjo.

Vsak uporabnik lahko samostojno in kadar koli izbere in omogoči/onemogoči piškotke. Podatki, katere Kriptokrat zbira z uporabo piškotkov so:

  • IP
  • Geo lokacija
  • Preverjanje uporabniškega imena in gesla za dostop do plačljivih storitev
  • Piškotki tretjih ponudnikov (npr. analitika, oglaševanje)

 

Vsi podatki so skrbno varovani in ne bodo predani drugim ali tretjim osebam, razen v primeru resnih kršitev Pogojev uporabe in/ali zakona, kateri velja v RS. V tem primeru bodo podatki, po potrebi, predani ustreznim organom pregona.