Kovanec: Theta Network (THETA)
Interval: 1W
Trgovalni interval: Dolgoročni (HODL)
Tokratna tehnična analiza je pripravljena iz vidika dolgoročnega trgovanja oziroma vlaganja (HODL) in je primarno namenjena iskanju dolgoročnega potenciala in ne toliko kratkoročnemu oziroma srednjeročnemu trgovanju.
THETA je kovanec, ki ga skoraj od samega začetka pobližje spremljam, a vanj prav veliko še nisem vlagal, trenutno pa ga ne držim v svojem portfelju. A to ne pomeni, da ni zanimiv, ravno nasprotno, fundamentalno je izjemno zanimiv, mnogi pa so ga že označili za novi Youtube. Toda, vse to žal ne pomeni prav dosti v času bear marketa, kot tudi ne dolgoročno, kjer štejejo le dobro delo razvojne ekipe, dober marketing in močni vlagatelji. Poglejmo, kako THETA kaže dolgoročno in kakšen potencial rasti obeta za naslednji bull market. Kot vedno, govora je o potencialu in ne ciljni vrednosti.
THETA je na 1W intervalu tvoril makro falling wedge trend, ki ga prikazujeta oranžni liniji. V osnovi gre za zelo bullish trend, a to ne pomeni, da se vedno končna z odbojem. Hiter makro pogled res nakazuje tvorbo bullish trenda, a če smo pozorni vidimo, da je THETA svoj ATH dosegla v prvem valu, nekje okoli junija 2021, nato pa je prešla v dolgo korekcijo, ki jo je zaključila, prav tako junija, letos. S tem je THETA tvorila lower high trend, ki nakazuje na makro pešanje moči, konstantno pa je padal tudi trgovalni volume. Navadno to ni najboljši makro signal.
Svoj makro support je THETA našla v območju med psihološko mejo $0,50 in $0,76, kjer vse od junija vztraja v konsolidaciji, kjer nabira novih moči. Osebno bi si želel, da THETA trenutnega supporta ne bi izgubila, saj to nikakor ne bi bil dober signal, ki bi skoraj zagotovo vodil v kapitulacijo in padec v območje popolnega dna, nekje med $0,10 in $0,16. A za enkrat THETA vztraja nad omenjenim supportom in verjamem, da bo vsaj še nekaj časa. Vsekakor pa sta omenjena oziroma prikazana supporta edini dve support območji, ki ju spremljam.
THETA pred veliko spremembo trenda?
Dolga konsolidacija, kot jo vidimo v primeru THETA (op.a.tudi pri mnogih drugih altcoinih), je po dolgotrajni in ostri korekciji dober znak, saj kovanec s tem gradi močan support in nabira moč za odboj. Vsekakor lahko pride tudi do negativnega trenda, a če izhajamo izključno iz aktualnih indikatorjev, potem je trenutno nekaj več verjetnosti za odboj. Poglejmo nekaj ključnih indikatorjev.
RSI se nahaja v eni najnižjih faz do sedaj, kar pomeni, da sicer še ostaja nekaj prostora za korekcijo, a mnogo več prostora je v primeru odboja. Bollinger Bands indikator nakazuje enega največjih in dolgotrajnejših stiskov pasov, kakršnega smo videli le leta 2020, kateremu je sledil prvi veliki odboj. Takšni stiski pasov nakazujejo zelo verjetno veliko spremembo trenda, ker pa gre za tedenski interval, bi do spremembe lahko prišlo okvirno med koncem letošnjega leta in prvo polovico januarja 2023 (okvirno). THETA se prav tako nahaja na spodnjem pasu Bolliner Bands indikatorja, Stohastični RSI pa se prav tako nahaja na liniji preprodanosti in skuša preiti v pozitivno fazo. Nekoliko me skrbi le MACD indikator, ki nakazuje padanje nakupne moči, a za enkrat še vedno vztraja v pozitivni fazi.
Seveda, v primeru odboja THETA ne čaka prav nič lahko delo, saj bo soočena s kar nekaj močnimi resistance linijami, zato prav rekordnih odbojev ne bi pričakoval. Kar pravzaprav sploh ni slabo, saj si želimo, da bi THETA rastla postopoma in bi tako razvila zdrav trend rasti. A v kolikor želimo THETA videti v vsaj malo bolj bullish fazi, mora najprej prebiti prvo resistance linijo, ki se nahaja natanko v območju WMA20 trend linije (zelena), ki jo vidimo na spodnjem grafu. Omenjena linija se prav tako nahaja na pozicije srednjega pasu, že omenjenega Bollinger Bands indikatorja. V kolikor THETA omenjeno območje ne prebije in ne spremeni v support, to ne bo dober signal.
Od tu naprej sledita še dve močnejši resistance liniji, kjer bi veljalo razmišljati o pobiranju dela dobička in ga hraniti za kasnejši dokup.
Kakšen potencial rasti ima THETA?
Potencial rasti kovanca je vedno odvisen od moči bull marketa. V kolikor je bull market močan in izrazit, temu posledično sledijo potenciali kovancev. Velja tudi obratno. V kolikor bull market ni izrazit, temu primerno reagirajo tudi potenciali kovancev.
Kar se tiče THETA, sta tukaj pomembni dve območji, ki predstavljata potencial tega kovanca. Prvo, nekoliko bolj pesimistično območje, leži v območju Fibonacci golden pocketa, nekje med $8 in $10. V kolikor bi se makro ekonomske razmere izboljšale in bi prišlo do bolj izrazitega bull marketa, potem je potencial THETA med okvirno $18 in $22.
Tedni in meseci, ki so pred nami, bodo za kripto trg zgodovinski. Soočeni smo namreč z zgodovinskim FUD pritiskom na kripto industrijo, makro ekonomski obeti niso najboljši in še bi se kaj našlo. Vsi si želimo močnega in izrazitega odboja ter bull marketa, a ostati je potrebno realen in iti korak po koraku. Enako velja za THETA. Prav kmalu bo namreč soočena s prvim izzivom, napadom na prvo resistance linijo. V kolikor bo ta napad uspešen, bo to prvi bullish signal. Vsaj kratkoročno. Vsekakor svetujem potrpežljivost, v kolikor HODLate THETA in ostanite pozorni na aktualni support. Gre za območje, ki je zelo primerno za dokup oziroma vstop, v kolikor THETA HODLate, a hkrati predstavlja zadnjo obrambno linijo, saj v primeru izgube tega supporta, najverjetneje sledi precejšen padec.
Zapis je zgolj informativne narave in ne predstavlja finančnega nasveta!