Kateri altcoini, izmed vodilnih 100, bodo preživeli bear market in obdobje, ki prihaja? (PREMIUM)

Ko sem nedavno objavil novo storitev za izdelavo tehnične analize za izbran kovanec, namenjeno izključno Premium uporabnikom, se je izkazalo, da za storitev velja veliko zanimanje, kar me veseli. Precej bolj pa je zaskrbljujoč pogled na zahtevke, saj ta jasno kaže, da vas velik del v svojih portfeljih drži primarno altcoine, med katerimi je velik del novih, manj znanih in visoko tveganih kovancev. Vsekakor razumem takšno početje iz človeškega oziroma psihološkega vidika, saj si vsakdo želi najti “novi Bitcoin”, ki bo zdaj, zdaj eksplodiral in prinesel ogromne zaslužke. A ti časi so v veliki meri žal že mimo in zgolj kupovanje kovancev in čakanje na velik odboj, najverjetneje ni več najbolj primerna strategija, vsaj ne za večino altcoinov, predvsem visoko tveganih.

Takšna strategija je bolj kot ne igranje na srečo in preprosto predstavlja previsoko tveganje. Da, lahko se na koncu izide, a kot sem omenil, tveganje je enostavno preveliko, zato resnih in velikih vlagateljev nikoli ne boste videli posegati po tovrstni strategiji.  Prav zaradi tega sem v tokratnem prispevku, ki bo nekoliko daljši, skušal strniti pregled najmočnejših 100 altcoinov in podati svojo oceno, kateri kovanci imajo največ in kateri najmanj možnosti za preživetje bear marketa, kot tudi obdobja nestabilnosti, ki je pred nami.

Preden nadaljujem, bi želel jasno poudariti sledeče:

  • gre izključno za osebno oceno na podlagi aktualnih, torej trenutnih indikatorjev in kriterijev, kar pomeni, da se le ti lahko skozi čas spremenijo in tako vplivajo na sam dotični kovanec
  • ko govorim o preživetju, ne pomeni nujno, da bodo nekateri kovanci prenehali obstajati, čeprav bo mnoge ta usoda zagotovo doletela, ampak je s tem mišljena predvsem izguba njihovega potenciala, kar pomeni, da ne bodo več dosegli novega ATH
  • v analizo so vključeni izključno kovanci, ki so na trgu vsaj eno (1) leto in so ustvarili določen trend, ki zadostuje za izdelavo analize, prav tako niso vključeni stablecoini, katerih je kar nekaj med prvih 100 kovancev, zato prispevek realno vključuje manj kot 100 kovancev
  • v primeru mnogih kovancev je možnost preživetja v veliki meri pogojena z določenimi dogodki v bližnji prihodnosti, zato so takšni kovanci posebej označeni npr. XRP, kjer je preživetje tega kovanca v veliki meri pogojeno z zaključkom sodnega procesa, kot tudi s splošno integracijo v mednarodni bančni sistem
  • dobre ocene ne pomenijo nujno, da investirajte v dotični kovanec, vedno naredite svojo predhodno fundamentalno in tehnično analizo
  • lestvica kriptovalut se nenehno spreminja, zato je možno, da je v času priprave oziroma branja prispevka prišlo do sprememb na njej, kar pomeni, da kakšnega izmed kovancev, ki se je medtem uspel prebiti med prvih 100, ni v dotičnem prispevku
 
Kriteriji, ki sem jih upošteval pri izdelavi analiz in ocen:
 
  • kateri izziv kovanec rešuje 
  • področje delovanja kovanca (npr. defi, metaverse itn.)
  • moč in potencial konkurence
  • kako se je kovanec v preteklem obdobju gibal, glede na BTC (dominanca)
Lestvica preživetvenega potenciala:
 
  • E – ni potenciala, ali pa je kovanec že prenehal delovati
  • D – nizka preživetvena verjetnost (možne variacije D- in D+)
  • C – srednja preživetvena verjetnost (možne variacije C- in C+)
  • B – visoka preživetvena verjetnost (možne variacije B- in B+)
  • A – najvišja preživetvena verjetnost (možna variacija A-)
Naj ponovim, lestvica želi predvsem prikazati potencial rasti in doseganja novih ATH območij in ne toliko dejansko prenehanje obstoja. Prispevek prav tako ne vključuje objave dejanskih ocen potencialov rasti, posameznih kovancev, za novi bull market. Celoten zapis je izključno informativne narave, spremembe pa so vsekakor vedno mogoče, saj na potencial posameznega kovanca, kot celotnega kripto trga, lahko vpliva tudi mnogo dejavnikov, ki jih je v danem trenutku absolutno nemogoče napovedati (npr. poslabšanje geopolitičnih razmer, uvedba globalnih regulacij nad kriptom in podobno).
 

Statistika bear marketov je črna

Kdor je na kripto trgu prisoten vsaj od zadnjega bear marketa (2019) dalje ve, kako neusmiljen je lahko bear market na trg altcoinov. Osebno sem na kripto trgu prisoten vse od leta 2014, ko je trg bil še v povojih, a je že takrat kazal neusmiljen odnos do altcoinov. Tako se je zgolj 6 altcoinov, ki so leta 2013 bili med prvih 100 kovancev, uspelo obdržati med prvih 100, v letu 2017. Vsi ostali so izpadli iz lestvice najmočnejših 100, ali pa so prenehali obstajati. Od konca leta 2017, do konca leta 2021, pa se je med top 100 kovancev uspelo obdržati le 26 altcoinov. Podatek, ki je dovolj zgovoren in jasno kaže, zakaj moramo biti zelo pozorni, ko vlagamo v altcoine. HODLati altcoine po večini ni enako, kot HODLati BTC. Zato večkrat poudarjam, da je pred investicijo v altcoine, potrebno opraviti temeljito fundamentalno analizo, predvsem pa je potrebno biti mnogo bolj pozoren, kot v primeru HODLanja BTC. Zgolj dobra fundamentalna osnova namreč nikakor ni zadostno zagotovilo, da bo altcoin uspel. Velik del uspeha altcoinov leži v razvoju in stabilnosti projekta, ter v tem, koliko velikih investitorjev in partnerjev uspe ekipa, ki stoji za posameznim altcoinom, prepričati, da investirajo vanj.
 

Ethereum (ETH)

ETH je največji in najpomembnejši altcoin. V minulem letu so pri ETH naredili verjetno eno največjih sprememb, v kolikor izvzamemo občutno znižane feeje in sicer so iz PoW prešli na PoS. Večina je pozdravila ta tehnološki prehod, a mnogi opozarjajo, da bi prav zaradi tega, ETH lahko postal tarča potencialnih finančnih regulatorjev. V zadnjih letih se je pojavilo kar nekaj kovancev, ki bolj ali manj resno konkurirajo ETH, a za enkrat je dominanca še vedno absolutno na strani ETH. Vsekakor kovanec, ki ga velja imeti v svojem portfelju.

 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: A

 

BNB (BNB)

BNB je t.i. loyalty/reward nativ token menjalnice Binance. Glede na to, da Binance vztrajajo kot največja in najmočnejša menjalnica, neposredne konkurence nima, čeprav bi, roko na srce, v primeru tovrstnih kovancev, težko govorili o neposredni konkurenci. Lažje bi govorili o konkurenci med menjalnicami, kjer pa, vsaj za enkrat, Binance še vedno krepko dominirajo. BNB ima tako izjemno veliko moč, a njegovo dejansko preživetje, je v veliki meri odvisno predvsem od preživetja same menjalnice Binanca, ki pa je v zadnjih mesecih, bila tarča izjemno ostrih kritik in napadov. Ti so za enkrat uspešno odbiti, a nekaj grenkega okusa še vedno ostaja.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: zelo dobro

Preživetvena verjetnost: B (*pogoj je, da menjalnica Binance ohrani svojo dominanco in posluje transparentno, sicer gre lahko BNB hitro po stopinjah FTT tokena)

XRP (XRP)
XRP je verjetno altcoin, ki dviga največ prahu, saj že nekaj let bije bitko s sodnimi mlini in ameriško administracijo. Sicer kovanec, ki je namenjen izvedbi finančnih protokolov, investitorje pa je razdelil na dva tabora. Na tiste, ki v XPR vidijo novo svetovno valuto oziroma substitut trenutnega bančno-komunikacijskega sistema SWIFT in tiste, ki v XRP vidijo propadel kovanec. A dejstvo je le eno. V kolikor želi XRP preživeti, mora dobiti sodno bitko oziroma izpogajati ugoden izid. V nasprotnem primeru bo njegova prihodnost mnogo bolj klavrna.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B+ (*žal se izida sodnega procesa ne da napovedati, je pa preživetje XRP odvisno prav od omenjenega procesa. V kolikor bo XRP proces dobil, potem bo zagotovo sodil v skupino A kovancev)
 
 
Cardano (ADA)
Verjetno eden najbolj tehnološko zanimivih altcoinov, na katere temelji največ razvojnih projektov. Izjemen potencial, sposobnost preživetja, močna skupnost, a morda nekoliko preveč okorel in preveč tehnološko in premalo “prodajno” obarvan marketing.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: B+
 
 
Dogecoin (DOGE)
Verjetno eden najbolj znanih meme coinov, vsaj za enkrat brez prave vrednosti. Potihoma krožijo govorice, da naj bi Elon Musk razmišljal o implementaciji DOGE, kot plačilnega sredstva, za Twitter in Teslo, govori se tudi o McDonaldsu. Za enkrat so to zgolj govorice, a dokler bo Elon Musk vztrajal, kot “promotor” tega altcoina, toliko časa bo kovanec živel.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C
 
 
Polygon (MATIC)
Poleg ADA, verjetno eden najboljših t.i. smart contracts platform altcoinov. Izjemno dober in stabilen network, veliko razvoja, a konkurenčno še vedno ne dosega ETH, kateremu želi konkurirati. A potencial je nedvomno izjemno velik. Veliko bo odvisno od novih, vidnejših partnerstev.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: A
 
 
Solana (SOL)
Poleg ADA in MATIC, še en altcoin s področja smart contracts platrom. Kovanec, ki je bil nedvomno deležen velike pozornosti in s prav tako dobrim potencialom, a se žal sooča s precejšnjo tehnološko nestabilnostjo, sedaj pa mu grozi še izjemen prodajni pritisk, zaradi nameravane prodaje portfelja altcoinov, zdaj že propadle menjalnice FTX, kjer SOL tvori glavnino portfelja. Nekaj upanja dajejo nekatera močna partnerstva, ki so jih pri SOL sklenili v letu 2022, med drugimi tudi z Googlom.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C
 
 
Polkadot (DOT)
Tudi DOT sodi v skupino t.i. smart contracts platform kovancev. Tehnološki ekosistem, ki je zanimiv za poplavo projektov, a mnogi se pritožujejo nad nestabilnostjo networka in zahtevnim razvojem. Kovanec, ki žal pokaže svojo moč le v času altcoin seasona, sicer pa je podvržen precejšnjemu nihanju. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C+
 
 
Shiba Inu (SHIB)

Poleg DOGE, verjetno eden najbolj prepoznavnih in priljubljenih meme coinov. Tudi zanj velja podobno kot za DOGE, kovanec brez prave vrednosti, a naj bi ga v svoje poslovanje integrirali pri Amazon in prav tako pri Netflixu, kar daje temu kovancu upanje. Videli bomo, kako se bo integracija iztekla in prijela.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C

 
Litecoin (LTC)
Eden najbolj trdoživih in vztrajnih altcoinov. Če pravijo, da je BTC digitalno zlato, velja za LTC, da je digitalno srebro. Gre za kovanec, ki je bil razvit z namenom izvedbe hitrih, varnih in poceni finančnih transakcij. Danes sicer mnogi to uporabnost pripisujejo drugim kovancem, a LTC se ne da in vztraja, predvsem po zaslugi ljubiteljev tega kovanca. Toda, bojim se, da bo to premalo.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C
 
 
Tron (TRX)
Tudi TRX sodi v skupino smart contracts platform coinov, a konkurenca je huda, toda TRX še vedno dosega kar precej visok trgovalni volume. Je pa TRX povezan z menjalnico Huobi, ki je na trhlih temeljih, kar ni najboljši znak za TRX – precej potencialne nestabilnosti. A po drugi strani naj bi se pri Tronu dogovarjali z nekaterimi manjšimi državami o implementaciji Tron kot plačilnega protokola. To vsekakor je bullish novica, a ker gre za manjše države, najverjetneje dolgoročno to ne bo prineslo nadpovprečno bullish momenta, saj se bodo na neki točki, dotične države morale prilagoditi globalnemu finančnemu omrežju, ki skoraj zagotovo ne bo temeljil na TRX protokolu. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C
 
 
Avalanche (AVAX)
Izjemno močan L1 kovanec, ki želi biti konkurent ETH (eden izmed mnogih). Izjemno močan tehnološko, mnogi sicer špekulirajo, da ozadje tega kovanca sicer ni tako čisto, kot se prikazuje, a ne glede na to, so pri AVAX v projekt uspeli pritegniti mnogo izjemno močnih partnerjev, kar temu kovancu daje izjemen potencial, kljub ne najboljšemu letu.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: A-
 
 
Uniswap (UNI)
Verjetno najbolj prepoznaven DEX token, ki deluje kot nagradni sistem za ohranjane likvidnosti istoimenske DEX menjalnice. Uniswap še vedno velja za največjo DEX menjalnico, a potrebno bo biti pazljiv v prihodnje, kako bodo regulatorji obravnavali DEX (decentralizirane) menjalnice.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: B+
 
 
Cosmos (ATOM)
Izjemno zanimiv kovanec, ki pomaga združevati oziroma pospeševati povezovanje blockchaine oziroma PoW protokolov. Prav tako poenostavlja razvojne procese, zaradi česar je ta kovanec eden izmed najbolj zanimivih za razvijalce in blockchain okolje.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: A-
 
 
Chainlink (LINK)
Eden najpomembnejših t.i. Oracle kovancev, z izjemnim tehnološkim in investicijskim ozadjem, predvsem pa gre za enega najbolj preizkušenih kovancev. Tako tehnološko, kot v finančno-ekonomskem smislu. Kovanec, katerega vrednost je močno podcenjena in prav to je lahko eden največjih potencialov v obdobju, ki prihaja.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: A-
 
 
Unus Sed Leo (LEO)
Loyalty/reward kovanec menjalnice Bitfinex. Sam po sebi kovanec nima nikakršne vrednosti, razen v kolikor trgujete na omenjeni menjalnici. Ker gre za eno izmed menjalnic, kjer trguje največ kitov, to daje temu kovancu določeno moč, a kot omenjeno, širše vrednosti nima. Bo pa dotični kovanec preživel, dokler bo obstajala menjalnica oziroma dokler bo integriran v njen loyalty program.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: C
 
 
Monero (XMR)
Eden najbolj prepoznavnih privacy coinov. Zelo priljubljen kovanec, a žal precej počasen in tehnološko zelo zahteven, da bi lahko postal eden ključnih protokolov. Največjo težavo za XMR, kot tudi za ostale privacy coine pa vidim v potencialni regulaciji trgov, do katere bo zagotovo prišlo. Kot je vidno in razumljivo že danes, globalni sistem strmi k popolnemu nadzoru in čim manjši anonimnosti, kar ni ravno voda na mlin privacy coinom.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: C (*obstoj je v veliki meri pogojen s potencialnimi regulacijimi kripto trga v prihodnosti)

 
Ethereum Classic (ETC)

Lahko bi ga opisali kot kripto starčka oziroma zimzelen kovanec, ki pa dejansko nima več prave vloge in vrednosti, a lep del trgovalcev do tega kovanca še čuti neko navezanost, kar ga ohranja pri življenju, a časi največjega potenciala, za ta kovanec, so žal mimo.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: D+

 
Toncoin (TON)

TON je decentraliziran L1 blockchain, ki je v osnovi nastal pod okriljem aplikacije Telegram. Projektna ekipa je nato prenehala z njegovim razvojem, a so projekt nato prevzeli navdušenci in nekomercialni razvijalci, ki sedaj nadaljujejo z razvojem. Cilj projektne ekipe je razviti decentraliziran ekosistem, znotraj katerega bodo delovali anonimno komunikacijsko omrežje, plačilna platforma, DNS storitve in še nekaj tega. Prav to, da projekt nadaljujejo navdušenci, daje TON upanje na uspeh. Ker pa velik del projekta temelji na anonimnosti, se zopet postavlja vprašanje, kako bodo na to gledali regulatorji.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: D+
 
 
Bitcoin Cash (BCH)
Plačilni kovanec brez prave vrednosti, še posebej, če gledamo dolgoročno. Vsekakor se situacija lahko spremeni in popravi za BCH, a glede na to, da gre za P2P protokol, ki temelji na anonimnosti, torej nekaj, kar globalni finančni sistem želi preprečiti, BCH najverjetneje dolgoročno nima velikih preživetvenih možnosti. Žal.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: D-
 
 
Stellar (XLM)
Podobno kot XRP, kovanec oziroma projekt plačilnega protokola, ki pa je že dolgo časa v senci konkurentov. Sama fundamentalna osnova ni slaba, a preživetev tega kovanca bo odvisna predvsem od integracije v dejanski globalni plačilni sistem. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C
 
 
Near Protocol (NEAR)
Še en kovanec, ki posega na področje t.i. smart contracts platform, kjer vlada velika konkurenca. Kovanec, o katerem je veliko govora, največjo prednost pa poznavalci pripisujejo tehnološkemu razvoju tega kovanca. Kljub temu, da gre za relativno nov kovanec, ki v preteklem letu ni prikazal kaj prida obetavnega (NEAR/BTC), ohranja precejšen potencial in mnogi analitiki ga uvrščajo med kovance, ki bi znal zelo lepo presenetiti.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B+
 
 
OKB (OKB)

Še en t.i. loyalty coin, ki je native coin menjalnice OKB. Kovanec, ki ne dosega donosov kot BNB, a v kolikor trgujete na menjalnici OKB, zna prinašati nekatere prednosti. Sicer pa širše koristi in širšega potenciala ta kovanec nima, njegov uspeh pa je vezan izključno na uspeh menjalnice same.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: C-
 
 
ApeCoin (APE)

APE je ERC-20 token, ki deluje znotraj APE ekosistema. Lahko bi rekli, da gre za enega najbolj prepoznavnih meme coinov, povezanega z Bored Apes Yacht Club. Kovanec ima izjemen krog navdušencev in uporabnikov, kar mu daje največjo moč in največji potencial. Ker pa gre za novejši kovanec, je dejanski potencial še nekoliko vprašljiv, a začetek je obetaven.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C+
 
 
Filecoin (FIL)
Decentralizirana platforma za hrambo podatkov. Projekt, ki je še pred razvojem uspel zbrati lepo količino investicijskega kapitala, a sta se tako zagon projekta, kot razvoj, kasneje močno ustavila. Kovanec pa ostaja v povprečju.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C-
 
 
Lido Dao (LDO)

Token Lido staking platforme, ki imetnikom omogoča sodelovanje pri upravljanju Lido platforme. Dobro zamišljen projekt, tudi s kar nekaj potenciala, saj je staking nadvse zanimiva oblika investiranja, a ob precej močni konkurenci na tem področju, bo uspeh platforme in kovanca odvisen predvsem od tega, koliko uporabnikov bodo uspeli pridobiti in kako bodo zadovoljni.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: C

 
Cronos (CRO)

Še en loyalty kovanec, povezan s Crypto.com platformo. Kot pri ostalih tovrstnih kovancih, je uspeh odvisen od uspeha in donosa platforme same. Zdi se, da so najboljši časi te platforme mimo, a Crypto.com kljub temu še vedno sodi med bolj priljubljene trgovalne platforme. Leto 2022 je prineslo tudi kar nekaj govoric o stabilnosti Crypto.com, a za enkrat je ostalo le pri govoricah. Toda, kot pravi pregovor, kjer je dim…

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C+

 
Algorand (ALGO)

Gre za decentraliziran, blockchain network, na katerem deluje kar nekaj aplikacij. Algorand velja za enega najbolj cenjenih networkov, predvsem zaradi svojega razvojnega potenciala in stabilnosti. Tudi zato je visoko cenjen tako med analitiki, kot razvijalci. Je pa njegova vrednost krepko podcenjena, predvsem zaradi nekoliko slabšega marketinga, ki v teh časih in ob poplavi novih projektov, igra ključno vlogo.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B+

 
Hedera (HBAR)
Je eden najbolj uporabljenih javnih omrežij (network), ki podjetjem in posameznikom omogoča razvoj decentraliziranih aplikacij. HBAR deluje v okviru t.i. decentralizirane ekonomije, podpira pa ga izjemno močna skupnost uporabnikov in tudi velikih vlagateljev. Kljub temu HBAR token tega žal (še) ne izkazuje v smislu vrednosti, a ne smemo pozabiti, da imamo kar nekaj kovancev, ki so, kljub svojem potencialu, močno podcenjeni (npr. LINK, ADA…). 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: A-

 
Quant (QNT)
Je pravzaprav neke vrste operacijski sistem, ki medsebojno optimalno povezuje blockchaine in druga omrežja. Gre za prvi takšen operacijski sistem, ki je med uporabniki in poznavalci požel izjemno zanimanje. Izjemen tehnološki projekt, z izjemno močno ekipo v ozadju.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: zelo dobro

Preživetvena verjetnost: A-
 
 
Internet Computer (ICP)

Namen projekta je, ustvariti nadgradnjo blockchain tehnologije, s pomočjo inovativne kriptografije. Sistem omogoča razvoj kakršnega koli novega, popolnoma decentraliziranega sistema oziroma storitve. Vsekakor projekt, ki vsaj na papirju deluje zelo zanimiv, a svojo moč je začel kazati šele nedavno, sicer pa precej negativno gibanje vrednosti, kar bi, glede na fundamentalno osnovo, lahko pomenilo veliko priložnost. Čas bo pokazal svoje, a vseeno velja biti pozoren tudi na ta kovanec.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: zelo slabo

Preživetvena verjetnost: B-

 
VeChain (VET)

Eden najmočnejših kovancev, ki deluje na področju t.i. smart contracts platform in posega v področje urejanja podatkov, predvsem v smislu logistike in nadzora. VET je že stari znanec kripto trga, aktivno pa že sodeluje s kar nekaj največjimi svetovnimi blagovnimi znamkami. VeChain se je do sedaj izkazal kot izjemno uporaben in stabilen network, žal pa tudi sam sodi med podcenjene kovance. No, kot že nekajkrat omenjeno, morda pa je prav to tista skrita priložnost VET.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B+

 
Decentraland (MANA)

Ena najbolj prepoznavnih Metaverse platform, ki pa je skozi čas izgubila kar nekaj svoje moči in potenciala, predvsem s pojavom močnih konkurenčnih okolij in projektov, kot sta GALA in SAND. Največji izziv, ki ga v tem trenutku ima MANA, je beg uporabnikov, kar se nedvomno pozna tudi v padcu vrednosti. A MANA je uspela dogovoriti sodelovanje s samim Applom, kar se je takoj odrazilo v lepem odboju in v kolikor bo ekipa nadaljevala v tem tempu, bo MANA skoraj zagotovo lahko prevzela ponovno dominanco.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B+

 
Axie Infinity (AXS)
Gamerska platforma, ki je naletela na odličen odziv trga v svojem začetku, nato pa je izgubila zagon, velik del gamerjev pa je prešel na druge, konkurenčne kovance in projekta. Glede na to, da gre za gamerski kovanec in projekt, obstaja vedno verjetnost, da se kovanec odbije in znova pokaže moč, a za enkrat AXS ne kaže najbolj obetavno.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: D+

 
Flow (FLOW)

L1 kovanec, ki pokriva področje decentraliziranega in hitrega razvoja sodobnih iger in aplikacij. Uporabniki oziroma razvijalci pravijo, da nudi eno najbolj prijaznih razvijalskih okolij, tudi zato je bilo s pomočjo FLOW, razvitih že kar nekaj uporabnih projektov.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C

 
Aave (AAVE)

Decentralizirana finančna platforma za posojo/izposojo kriptovalut. Močan projekt, z izjemno stabilnim delovanjem. 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: A

 
The Sandbox (SAND)

Eden najmočnejših Metaverse projektov, usmerjen predvsem v razvoj virtualnega okolja in gaminga. Kljub izjemni konkurenci v tej kategoriji, SAND za enkrat sodi v sam vrh, a boj ne bo lahek, zato bo za kovance, kot je SAND ključno, da bodo še naprej sklepali sodelovanja z vidnejšimi podjetji in blagovnimi znamkami, saj jim le takšna sodelovanja zagotavljajo obstoj.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B-

 
EOS (EOS)

Decentralizirana open-source blockchain platforma, ki je bila že skoraj na točki propada, a po tem, ko so projekt prevzeli navdušenci in celotna skupnost, je ponovno zaživel. Ključna prednost EOS je njegovo razvojno okolje, ki je edinstveno in omogoča razvoj aplikacij, ki jih ne omogoča noben drug projekt, predvsem pa ima EOS za seboj izjemno močan community. Vrednostno izjemno podcenjen projekt.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: B-

 
BitDAO (BIT)

Gre za največjo decentralizirano in neodvisno organizacijo, ki želi razviti t.i. open economy in odprto financiranje novih projektov. Za projektom stoji menjalnica ByBit, ki je na ta način zbirala sredstva za svoje projekte. Ker se je projekt dobro prijel, ohranjajo njegov razvoj in ga širijo. 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C-

 
Theta Network (THETA)
Web3.0 vsebinska platforma, mnogi projekt opisujejo kot naslednik Youtuba. Izjemno zanimic projekt za ljubitelje video vsebin, ki je uspel dogovoriti sodelovanje s kar nekaj vidnimi blagovnimi znamkami, a po drugi strani se zdi, kot da se je razvoj THETA kar nekoliko ustavil. Potencial je velik, a vprašanje je, ali bo ekipa znala izkoristiti to.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C+

 
Terra Classic (LUNC)

Žalosten ostanek nekoč obetavnega kovanca LUNA. Kovanec, skozi katerega želi trg pobrati kar se še iz projekta pobrati da, sicer pa nezanimiv kovanec, ki nudi nekaj veselja le še scalperjem in kratkoročnim trgovalcem, ima pa še vedno dokaj močno skupnost podpornikov, kar mu potencialno daje še nekaj možnosti za preživetje, a vidim ga zgolj kot kovanec omejenega korga intuziastov, brez večja dodane vrednosti.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: E

 
MultiversX (EGLD)

Projekt je tehnološki ekosistem, ki pokriva področja financiranja, decentraliziranega financiranja in IoT. Gre za enega najmočnejših smart contracts platform projektov, katerega odlikuje izjemen tehnološki razvoj. Za EGLD vlada veliko zanimanje, tako med trgovalci, kot razvijalci.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: A

 
Fantom (FTM)
Smart contract platforma za decentralizirane finance. Ključni cilj FTM je pospešiti hitrost transakcij na t.i. smart contract platformah. Zanimiv kovanec, katerega pogosto izpostavljajo mnogi analitiki.
 
Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B

 

Tezos (XTZ)

Še en, nekoč zelo potencialen smart contracts platform projekt, ki pa se je kar nekako utonil v pozabo oziroma se je izgubil v povprečju. Kovanec s precej močno fundamentalno osnovo, ki pa ob hudi konkurenci, kar ne more izplavati iz povprečja, kljub nekaterim močnim investitorjem, ki stojijo za projektom oziroma ga podpirajo. No, mogoče pa bo obdobje, ki je pred nami, vendarle bolj naklonjeno XTZ.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C+

 

Chiliz (CHZ)

Verjetno eden najbolj znanih kovancev oziroma blockchainov za NFTje, zbiratelje in športne navdušence. Za seboj ima močno skupnost, z njim pa je povezano kar nekaj vidnih športnih ekip in blagovnih znamk. Iz tega naslova ima kovanec izjemno močno fundamentalno osnovo, prav tako pa je močan iz investicijskega vidika. Leto 2022 je bilo izjemno uspešno za CHZ. 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: zelo dobro

Preživetvena verjetnost: B+

 

Huoubi Token (HT)

Še en loyalty/reward kovanec menjalnice Huobi. Zanimiv predvsem za uporabnike Huobi menjalnice, ki pa se sooča s kar nekaj izzivi, zato je vprašljivo tudi gibanje native kovanca HT. 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: C-

 

Bitcoin SV (BSV)

Kovanec, ki je bil mišljen kot dejansko plačilno sredstvo oziroma kot nekaj, kar naj bi BTC bil, pa vsaj po mnenju razvijalcev, to ni uspel doseči. Kakorkoli, kovanec, ki nikoli ni dosegel nekega vidnejšega preboja in ga najverjetneje tudi ne bo, saj se BTC pač ne da nadomestiti. 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: D

 

eCash (XEC)

Plačilni protokol t.i. BTC fork brez prave vrednosti, ki naj bi bil kot neke vrste digitalni denar. Najverjetneje projekt brez prave perspektive.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: E

 

The Graph (GRT)

GRT je indeksacijski protokol, namenjen indiksiranju in iskanju podatkov znotraj networkov, kot je npr. Ethereum. Projekt sicer stoji na dobrih fundamentalnih temeljih, a osebno žal ne vidim tiste nujno potrebne dodane vrednosti, za večji preboj oziroma dominanco. Da, GRT bo najverjetneje lepo deloval, ne bo pa dominiral, poleg tega me nekoliko skrbi dejstvo, da skupina prvih investitorjev obvladuje preko 50% tokenov, kar potencialno predstavlja veliko težavo, če se odločijo na neko točki prodati.  

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C+

 

Frax Share (FRX)

Gre za prvi algoritmični stablecoin sistem, katerega ključni cilj je razviti algoritmični in decentraliziran denar. Potencialna konkurenca MakerDAO.
Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C+

 

KuCoin Token (KCS)

Nativ token kuCoin menjalnice. Podobno kot ostali tovrstni kovanci, loyalty/reward coin. KuCoin vsaj za enkrat deluje kot stabilna menjalnica, kar bi lahko še naprej pozitivno vplivalo na vrednost KCS.  

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: C+

 

Curve DAO Token (CRV)

Curve je decentralizirana menjalnica za stablecoine. Sama menjalnica je bolj zanimiva za velike uporabnike – kite, kar pomeni relativno majhen trg, a po drugi strani prav to daje moč tej menjalnici in temu kovancu. 
 
Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B-

 

Zcash (ZEC)

Še en privacy in anonymity coin, čeprav mu mnogi to oporekajo. Podobno kot pri ostalih tovrstnih kovancih, je potencialna velika težava v regulacijskih ukrepih, kateri bodo zagotovo doleteli kripto trg v obdobju, ki je pred nami in t.i. privacy coini bodo najverjetneje utrpeli največji udarec, predvsem zaradi anonimnosti, kar bo regulator opravičeval z ukrepi proti pranju denarja.
Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: D-

 

BitTorrent (BTT)

Kovanec ene najbolj poznanih platform za P2P deljenje datotek, predvsem video in avdio. Neke globje vrednosti in fundamentalne moči ta kovanec nima, je pa dokaj priljubljen znotraj uporabniške skupnosti. V zadnjem času se kovanec sicer nekaj razvija, a najverjetneje ne bo več dosegal nekih vidnejših vrednosti, bo pa deloval v nekih okvirih, ki bi lahko bili zanimivi za kratkoročne trgovalce. 
 
Razmerje proti BTC v preteklem letu: zelo slabo

Preživetvena verjetnost: D+

 

Maker (MKR)

Token MakerDAO in Maker Protocol, decentralizirane organizacije in software platforme za izdajo in upravljanje z DAI stablecoini. MKR deluje kot neke vrste glasovalna delnica organizacije, ki upravlja z DAI stablecoini. Močan in preizkušen projekt.  

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: B+

 

PancakeSwap (CAKE)

Token DEX menjalnice. Gre za eno vidnejših DEX menjalnic, ki deluje na BCS protokolu, kar posledično pomeni, dokler bo  dobro šlo menjalnici Binance in bodo ljudje koristili BSC protokol, bo tudi CAKE kazal dobre rezultate, enako kot menjalnica.
 
Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C+

 

Iota (IOTA)

Gre za projekt, ki naj bi predstavljal alternativo blockchain tehnologiji, imenovano Tangle. Težava IOTA je delovanje omenjene tehnologije in prav to želijo razvijalci odpraviti. A vprašanje je, kako smiselno je tekmovati z blockchain tehnologijo. A v kolikor bi razvijalci uspeli odpraviti tehnološke težave, bi projekt znal postati zanimiva alternativa, ki sicer ne bo dominirala, bo pa ponudila precej močno alternativo blockchain razvojnemu okolju.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C-

 

Trust Wallet Token (TWT)

Token, primerno namenjen uporabnikom zelo priljubljenega Trust Walleta. TWT je v letošnjem letu pokazal izjemno rast, predvsem zahvaljujoč vsem škandalom (LUNA, FTX…), ki so zamajali kripto trg iz vidika vrednosti in varnosti. To je močno dvignilo povpraševanje po DEX menjalnicah in raznih walletih. Vsekakor potencial tudi za prihodnje.   

Razmerje proti BTC v preteklem letu: zelo dobro

Preživetvena verjetnost: A-

 

Klaytn (KLAY)

Public blockchain, usmerjen v razvoj metaverse okolij in gaminga, popularen predvsem v Aziji. Glede na to, da deluje v izjemno konkurenčnem okolju je vprašanje, kako uspešen bo ta projekt. Za enkrat deluje zelo povprečno.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C-

 

Synthetix (SNX)

Gre za decentraliziran likvidnostni protokol, torej finančni sistem, ki podpira in poganja kar nekaj vidnih projektov kot so Kwenta, Lyra, 1inch, Curve itn. Ključni cilj je ustvariti močnejši finančni trg in v danem trenutku gre zagotovo za eno najmočnejših, če ne celo edino tovrstno platformo, brez resne konkurence.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: A-

 

Neo (NEO)

Še en “starček” med kripto projekti, s področja t.i. smart contracts platorm, ki deluje kot neke vrste ekosistem sodobnega interneta. Težava NEO je, da kljub svoji starosti ni uspel konkurirati mlajšim in naprednejšim projektom. Razvijalci, ki še vztrajajo, vztrajajo bolj zaradi nostalgije. No, kljub temu je NEO še vedno tukaj, a kot kaže za enkrat, razen robustnosti, prav veliko NEO ne obeta.  

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: D+

 

THORChain (RUNE)

Gre za decentraliziran likvidnostni protokol ki trgovalcem in investitorjem omogoča, da na enostaven in varen način menjajo kripto asset preko različnih protokolov. Izjemno uporaben projekt, z močnim ozadjem in tehnološkim razvojem.  
 
Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: A-

 

Mina (MINA)

Protokol za energetsko optimizirano delovanje DApp. Osebno nekekga mnenja nimam, so pa ta močno deljena, tudi zahvaljujoč konkurenci na področju smart contracts platform. 
 
Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C-

 

Dash (DASH)

Open-source decentraliziran blockchain in kovanec za izvedbo plačilnega protokola. Gre še za en t.i. privacy coin, ki bo najverjetneje izgubil svojo vlogo, po aktivni uvedbi regulacij.
 
Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: D+

 

Immutable (IMX)

IMX je prva L2 rešitev za NFTje na Ethereum protokolu, namenjena optimizaciji uporabniške in razvijalske izkušnje, ter zagotavljanju zadostne likvidnosti. Zanimiv tehnološki projekt, usmerjen v NFTje, ki bi lahko ponudil dobre donose, a ker gre za zelo nov kovanec, je govoriti o praktičnem potencialu, še mnogo prezgodaj. Videli bomo, kako bo potekal razvoj.
 
Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C+

 

Optimism (OP)

OP je L2 blockchain, ki deluje na Ethereumu, saj izkorišča oziroma uporablja varnostne protokole Ethereum mainneta, sočasno pa Ethereumu pomaga pri širitvi njegovega ekosistema. Izjemno potencialen projekt, na katerega velja biti pozoren, saj zna, kljub bolj “tihemu” marketingu, ponuditi lepe donose, zahvaljujoč svoji uporabnosti.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: zelo dobro

Preživetvena verjetnost: B+

 

GMX (GMX)

GMX je native token decentralizirane (DMX) GMX menjalnice, ki velja za eno najbolj uglednih tovrstnih menjalnic. GMX je eden tistih kovancev, ki je, kljub izjemno ostrem bear marketu, ustvaril lep donos in lepo rast. To še posebej velja za čas propada FTX menjalnice, ko je trg, vsaj začasno, izgubil veliko mero zaupanja v t.i. CEX (centralizirane) menjalnice. DEX menjalnice so izjemno zanimive tudi za t.i. Wall street trg, kjer se vse bolj pogosto spogledujejo s tovrstnimi menjalnicami. No, njihov uspeh pa bo na koncu odvisen predvsem od regulatorjev. Poleg dYdX DEX menjalnice, je GMX vsekakor ena izmed tistih, na katero je potrebno biti pozoren. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: zelo dobro

Preživetvena verjetnost: A-

 

Osmosis (OSMO)

Osmosis je popolnoma nov projekt, gre pa še za eno, potencialno izjemno zanimivo Cosmos DEX menjalnico. Cosmos velja za enega izmed zelo potencialnih in donosnih kovancev oziroma projektov, kar posledično velja tudi za OSMO. V kolikor bo rasti deležen COSMOS, bo posledično sledila rast tudi OSMO. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: premalo podatkov

Preživetvena verjetnost: B+

 

dYdX (DYDX)

dYdX velja, poleg GMX, za eno najperspektivnejših DEX (decentraliziranih) menjalnic. Za razliko od mnogih DEX menjalnic, ponuja uporabniku prijazen UI, kot tudi precej lep nabor trgovalnih orodij in trgovalnih parov. Osebno meni ena najljubših DEX menjalnic, saj omogoča tudi zelo uporabno mobilno aplikacijo. V minulem letu eden najbolj donosnih kovancev, ki ima nedvomno lepo prihodnost, a kot to velja za vse DEX menjalnice, bo njej razvoj in donos kovanca, odvisen od regulativnih ukrepov v prihodnosti.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: A-

 

Convex Finance (CVX)

Gre za DeFi protokol, ki uporabnikom, ki zagotavljajo likvidnost CRV, omogočajo pridobivanja dela dobičkov iz trgovalnih feejev. Projekt zanimiv izključno za trgovalce in vlagatelje v CRV. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C+

 

GateToken (GT)

Manj znani projekt, javni blockchain, namenjen varnosti asseta. Malo podatkov o samem projektu, zato projektu dodeljujem nevtralno oceno.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: dobro

Preživetvena verjetnost: C

 

EthereumPoW (ETHW)

Stara različica ETH, pred prehodom na PoS. Projekt je kkončan, domala vsa likvidnost je prešla na novi ETH.

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: E

 

Enjin Coin (ENJ)

ENJ je ekosistem za t.i. social-blockchain gaming razvoj in razvoj virtualnega okolja. Zelo zanimiv kovanec, ki je sicer v zadnjem letu izgubil nekaj sape, tudi za voljo razvoja novih, konkurenčnih produktov, a potencial vsekakor ostaja. Bo pa ekipa imela kar nekaj dela, da bo, predvsem na marketinškem področju, uspela razviti še bolj jasen pristop, ki bo ENJ ločil od ostalih kovancev/produktov, kar bo privabilo nove vlagatelje.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B+

 

Nexo (NEXO)

Nexo je blockchain kripto posojilna platforma. Zanimiv projekt, ki sicer kar nekako ostaja v povprečju, a glede na nedavne težave nekaterih konkurentov, je trg postal rahlo skeptičen glede tovrstnih storitev, a uporaba kaj bistveno ni padla. Kovanec zanimiv predvsem za uporabnike Nexo platforme.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C+

 

Zilliqa (ZIL)

Javni projekt s področja t.i. smart contract platform, katerega primarni cilje je omogočiti oziroma pospešiti uporabo in razvoj znotraj blockchain okolja. Projekt zanimiv predvsem za Metaverse razvijalce. Zelo potencialen projekt, ki kar nekoliko ostaja v povprečju, osebno pogrešam predvsem bolj agresiven in domišljen marketing, kar pa je pogosta težava t.i. javnih (public) projektov. Kljub temu ostajam še vedno pozoren na ta projekt in kovanec.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: B-

 

Render Token (RNDR)

Cilj in namen projekta je povezati umetnike in ustvarjalce s studii. Projekt deluje na Ethereum networku, uporabnikom pa bi omogočal povezovanje, sodelovanje in skupinsko ustvarjanje. Kovanec ima potencial in trenutno ne prav veliko konkurence, zato bi znal biti zanimiv za ljudi, ki iščejo možnost investiranja in podpore umetniškim ustvarjalcem. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C

 

Terra (LUNA)

Ostanek nekoč izjemno potencialnega in donosnega kovanca, ki je doživel žalosten konec, kratko pa so potegnili tudi mnogi investitorji. Kovanec brez prave vrednosti, ki je zgolj še zanimiv za scalperje in trgovalce, ki iščejo večja tveganja.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: E

 

1inch Network (1INCH)

Gre za zelo zanimiv projekt, neke vrste DEX aggregator, ki uporabnikom omogoča optimizacijo trgovanja preko različnih DEX menjalnic. Priročna zadeva za vse, ki redno in aktivno uporabljajo DEX menjalnice. Potencialna težava bi se lahko pojavila v primeru, da bi trg pretresel še kakšen propad menjalnice oziroma kripto platforme in bi trgovalci izgubili zaupanje v tovrstna orodja oziroma platforme in bi aktivneje pričeli uporabljati zgolj posamezne DEX menjalnice.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: B-

 

Rocket Pool (RPL)

Decentralizirani Ethereum staking pool. Uporabniki, ki znotraj platforme zastavijo (staking) ETH, dobivajo provizijo v obliki obresti. Popolnoma nov projekt, zato je še mnogo prezgodaj podati oceno o potencialu. Načeloma tovrstni projekti nudijo relativno dober donos, a glede na vso konkurenco, ne vidim neke posebne prednosti RPL, pred ostalimi tovrstnimi projekti.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: ni podatka

Preživetvena verjetnost: C

 

Treshold (T)

Platforma omogoča in vzdržuje kriptografične algoritme za dApp aplikacije. Varnostno tehnični projekt, ki je in bo zanimiv predvsem za razvijalce in za trgovalne projekte, kot so menjalnice. Nov kovanec, ki kar nekaj časa ni pokazal kaj pretiranega potenciala, nedavno pa je pokazal izjemno moč. Vsekakor prezgodaj za dolgoročne ocene in napovedi, a vsekakor kovanec, na katerega bi veljalo biti nekoliko bolj pozoren.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: ni podatka

Preživetvena verjetnost: B

 

Kava (KAVA)

Decentraliziran L1 blockchain za razvoj Web3 projektov, ki združuje potencial COSMOSa in moč Ethereuma. Potencialen projekt, a s precejšnjo konkurenco na področju Web3 razvoja.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: B-

 

Arweave (AR)

Decentralizirana platforma za shranjevanje podatkov. Glede na to, da živimo v dobi podatkov, ki predstavljajo enega najpomembnejših virov razvoja in uspeha, je AR projekt, na katerega velja biti pozoren. Zelo dobro zamišljen projekt, tehnično zelo napreden, predvsem pa z izjemno široko uporabnostjo. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: A-

 

Basic Attention Token (BAT)

BAT je token, ki poganja digitalno oglaševalsko platformo brskalnika Brave, temelji pa na blockchain tehnologiji. BAT nikakor in nikakor ne more prebiti povprečja in kljub temu, da Brace velja za enega boljših brskalnikov, sama oglaševalska in nagradna platforma, ne dosega želenih rezultatov, kar se odraža tudi v vrednosti BAT.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C-

 

Compound (COMP)

Gre za DeFI kripto posojilno platformo, ki uporabnikom omogoča, da skozi kripto depozite, ki jih opravijo na platformi, dobivajo obresti. Platforma, ki postaja vedno bolj zanimiva ima vsekakor svoj potencial, a glede na težave podobnih platform, predvsem v smislu upravljanja in potencialnih finančnih regulaciji, do katerih bi lahko prišlo v prihodnje, bo potrebno ostati nekoliko previden.
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: nevtralno

Preživetvena verjetnost: C+

 

Casper (CSPR)

Gre za prvi PoS blockchain, razvit po Casper CBC specifikacijah, ključni namen pa je spodbuditi globalno uporabo dApps orodij in blockchain tehnologije. Projekt, ki je pričel z integracijo še z nekaterimi močnimi projekti, prav tako je aktivno sodeloval na nedavnem WEF forumu v Davosu, ki ima, vsaj za mene negativen pečat, a po drugi strani žal tudi velik vpliv, kar bi CSPR lahko dalo močan zagon. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: C-

 

Helium (HNT)

Decentraliziran blockchain za upravljanje in nadzor nad IoT. HNT se tehnično povezuje tudi s Solano, kar je vsekakor zanimivo, a tudi precej tvegano, glede na nedavne težave SOL. 
 

Razmerje proti BTC v preteklem letu: slabo

Preživetvena verjetnost: B

 

Zapis je zgolj informativne narave in ne predstavlja finančnega nasveta!

Predhodnji članek

RSI, kot eden ključnih trend indikatorjev Bitcoina

Naslednji članek

Kateri altcoini, izmed vodilnih 100, bodo preživeli bear market in obdobje, ki prihaja?

error: Vsebina je zaščitena!
Kriptokrat - Kripto in makro ekonomske analize, trgovalni signali in novice
O zasebnosti

Spletna stran Kriptokrat za svoje delovanje uporablja majhne tekstovne datoteke oz. piškotke, katere namesti na uporabnikov brskalnik. Piškotkov je več vrst. Obvezni so vsi tisti, kateri so nujno potrebni za nemoteno delovanje in varnost spletne strani. Neobvezni so vsi tisti, kateri niso nujno potrebni za nemoteno delovanje spletne strani, a izboljšujejo uporabniško izkušnjo.

Vsak uporabnik lahko samostojno in kadar koli izbere in omogoči/onemogoči piškotke. Podatki, katere Kriptokrat zbira z uporabo piškotkov so:

  • IP
  • Geo lokacija
  • Preverjanje uporabniškega imena in gesla za dostop do plačljivih storitev
  • Piškotki tretjih ponudnikov (npr. analitika, oglaševanje)

 

Vsi podatki so skrbno varovani in ne bodo predani drugim ali tretjim osebam, razen v primeru resnih kršitev Pogojev uporabe in/ali zakona, kateri velja v RS. V tem primeru bodo podatki, po potrebi, predani ustreznim organom pregona.