Grozi Bitcoin (BTC) nadaljevanje korekcije? – Tehnična analiza (PREMIUM)

Bitcoin (BTC) se je, po neuspelem preboju v območje $33.000, stabiliziral v območju $30.000, kjer se trenutno tudi nahaja. Njegovo gibanje žal še vedno ni stabilno kot bi si želeli, prav tako so še vedno prisotni signali, ki nakazujejo možnost nadaljnje korekcije. Pa bo do nje prišlo?

BTC na 4H intervalu tvori t.i. bear flag, ki ga prikazujejo oranžne linije na spodnjem grafu. Gre za zelo bearish trend, ki navadno rezultira v korekcijo, a ne nujno. Razmere na trgu so še vedno daleč od stabilnih in še vedno je čutiti veliko negativnega sentimenta, negotovosti in prodajnega pritiska.

Če pogledamo heatmap nakupnih naročil (order book spodaj), vidimo da se BTC trenutno nahaja nad območjem $29.700-$29.900, kjer je odprtih kar nekaj nakupnih naročil in te BTC trenutno še nudijo support. Žal pod tem območjem nakupnih naročil skoraj ni več, vse do območja $28.000, kjer se v danem trenutku nahaja največ nakupnih naročil.

Območje okoli $28.000 je korekcijsko zelo zanimivo in verjetno, iz kar nekaj razlogov. Prvi razlog so prav vsa nakupna naročila, ki so skoncentrirana v tem območju. Drugi razlog je že prej omenjeni bear flag. V kolikor bi prišlo do realizacije bear flaga in posledično korekcije, bi le ta najverjetneje segla v območje med $27.800 in $28.200, kolikor znaša dolžina “palice zastave” – palica bear flaga je na spodnjem grafu prikazana z oranžno pokončno linijo in v tej dolžini navadno pride do korekcije, kar prikazuje modra linija.

Tretji razlog je odprti BTC CME gap (žep) na 4H intervalu, v območju $28.700 – $29.130. Kot vemo, se CME gapi ne zaprejo vedno, se pa zapro v okoli 90% primerov. Ob tem naj še enkrat spomnim, da še vedno ostaja CME gap v območju $24.650-$26.100, ki še vedno ni bil zaprt v celoti.

Trenutne razmere so sicer nekoliko bolj umirjene in še zdaleč nismo v območju, kjer bi lahko mirno pričakovali nadaljnjo rast.

Da ne bi prišlo do potrditve bear flaga in posledično korekcije, se mora BTC prebiti nad močno resistance linijo, ki mu trenutno dela nekaj preglavic, med $30.400 in $30.700. Gre za območje, nad katerim se BTC mora stabilizirati, v kolikor želi nadaljevati v bolj bullish trendu. Dogajanje preko vikenda in v naslednjem tednu, zna ponuditi ponovno nekaj več dinamike, zato ostanite previdni.

V kolikor bo BTC uspel s prebojem resistance linije, bo ponovno napadel območje $32.000-$33.000. A počakajmo.

Kaj kažeta MACD in RSI

MACD na 1H intervalu že sveti zeleno, prav tako to velja za 1D interval, medtem, ko na 3D in 1W intervalu še vedno sveti rdeče, a nakazuje željo po obratu. Predvsem na 3D intervalu nakazuje možnost t.i. golden crossa (prehod v pozitivno fazo), do katerega bi lahko prišlo že čez nekaj dni, v kolikor ne bo prišlo do povečanega prodajnega pritiska. To bi bil vsekakor zelo pozitiven signal.

RSI na drugi strani na 1H, 4H in 1D intervalu ponuja nekaj prostora za še kakšno kratkoročno korekcijo, medtem, ko je na 1W intervalu v fazi preprodanosti. Iz tega lahko sklepamo, da bi morebitne korekcija bila bolj rezultat nove manipulacije kitov, s katero bi BTC čim bolj približali nakupnemu območju $28.000, kjer imajo postavljenih največ nakupnih naročil.

Ostanite previdni in dobro izkoristite tržna nihanja

Tržno dogajanje je zelo zahtevno, tako tehnično, kot psihološko. To velja predvsem za manj izkušene trgovalce, a če se na takšno okolje pripravite, lahko kljub vsemu uspešno trgujete in optimizirate svoj portfelj. Pomembno je, da se v teh razmerah kar najbolj izogibate altcoinov. BTC dominanca je tako visoka, da bo večina altcoinov, v kolikor bi prišlo do odboja trga, rastla neprimerno počasneje in bo v izgubi, v paru z BTC. V kolikor že iščete altcoine, ki bi bili bolj zanesljivi v teh časih, razmišljajte o ETH, LINK, ADA in morda še kakšnemu. Vseeno pa svetujem, da svoj fokus primarno usmerite v BTC, vsaj dokler je dominanca BTC tako visoka.

Kadar pride do korekcij, izkoristite te trenutke za dokupe, zato imejte pripravljen kapital (fiat ali stablecoine), s katerimi boste strateško dokupovali. To pomeni z uporabo DCA tehnike. V kolikor imate npr. 5000 EUR kapitala pripravljenega za dokup, ob korekciji ne vstopite s celotnim kapitalom na enkrat, ampak po delih. Tako lahko npr. ob prvi korekciji vstopite s 1000 EUR, ob naslednji z novih 1000 EUR in tako ponovite petkrat. Vaša risk management strategija bo tako mnogo bolj optimalna.

Povzetek:

  • BTC še vedno nakazuje možnost korekcije v območje okoli $28.000
  • Izrisuje se t.i. bear flag. Da ne bi prišlo do potrditve tega negativnega trenda, se mora BTC prebiti in stabilizirati nad območje $30.400-$30.700
  • MACD počasi izrisuje bolj pozitiven trend, a BTC še vedno ni deležen bolj konkretnega voluma, ki pa je nujno potreben za odboj
  • Vikend in teden, ki prihaja, bosta najverjetneje ponudila znova nekaj več dinamike, a rekordnih odbojev še vedno ne pričakujem.

 

Tehnična analiza je zgolj informativne narave in velja le kot osebna ocena možnega gibanja trenda. Pred trgovanjem priporočamo, da izdelate tudi lastno tehnično analizo.

Predhodnji članek

Polkadot (DOT) / USDT – Tehnična analiza

Naslednji članek

Bitcoin (BTC) / USD – tedenska tehnična in onchain analiza (08.06.2022)

error: Vsebina je zaščitena!