EGLD/USDT – Tehnična analiza

EGLD (Elrond) je kovanec, katerega že kar nekaj časa nisem analiziral, a glede na kar nekaj vaših predlogov, sem se odločil, da ponovno pogledamo, kako kaže temu, sicer izjemno potencialnemu kovancu, ki je že ponudil izjemno lepe donose, nato pa je, v mesecu novembru, prešel v kar veliko in strmo korekcijo.

EGLD je na 1D intervalu po več mesecih padanja, vendarle uspel prebiti zgornjo padajočo trend linijo in s tem nakazal željo po ponovni rasti. Ključno vlogo je odigrala makro support liniji v območju $133, kjer je ponovno prišlo do odboja, trenutno pa je EGLD pozicioniran nad support linijo pri dobrih $159. To je linija, katera mora zdržati morebitne korekcijske pritiske, v kolikor želi EGLD nadaljevati v smeri rasti.

Trenutno je pozicioniran med že omenjeno support linijo in ključno resistance linijo, pri okoli $202. To je tudi ključna ovira, katero mora EGLD premagati, v kolikor želimo nadaljevati z bullish trendom. Trenutno je prišlo do manjše korekcije, kar je povezano tudi s trenutno manjšo korekcijo BTC in ETH. Kot omenjeno, EGLD mora ostati v trenutnem območju, med $159 in $202, kjer se bo gibal še nekaj časa, v fazi konsolidacije in akumulacije moči za preboj resistance linije.




Tudi Fibonacci analiza jasno pokaže, da se območje resistance linije nahaja natanko v območju Fib golden pocketa, ki je navadno pomembno območje potrditve trenda. Volume je še vedno nizek, zato bo EGLD imel nekaj težav s prebojem, a vsaj po trenutnih indikatorjih, večjih korekcij v naslednjih urah in dnevih ne pričakujem. Gibanje bo omejeno med support in resistance linijo, kjer bo EGLD iskal moč za preboj.




1D RSI je prešel v fazo prenakupljenosti, kar se tudi odraža v manjši korekciji, za katero pa ne pričakujem, da bo večja od območja aktualne support linije, v skrajnem primeru do območja okoli $135. EGLD je v pomembnem položaju, kjer skuša preiti v tisto izrazito bullish fazo, kar potrjujejo nekateri ključni indikatorji. Prvi takšen je EMA200, ki velja za pokazatelja trenda. V kolikor se gibanje odvija pod EMA200 trend linijo, govorimo o bearish trendu, v kolikor gibanje poteka nad njo, govorimo o bullish trendu. Kot lahko vidimo na grafu spodaj, je EGLD v poziciji, ko se skuša pozicionirati nad EMA200 trend linijo.




Pogled na EMA Ribbon indikator pa kaže, da so biki prevzeli dominanco, saj se je EGLD pozicioniral nad EMA Ribbon trend linije, katere morajo tudi v nadaljevanju služiti kot support, da bi lahko bolj prepričljivo govorili o bullish trendu.




Podobno kaže tudi 3 SMA Alligator indikator, ki na 1D intervalu nakazuje bullish trend (graf spodaj), kar je zelo pozitivno, a potrebno bo počakati, da bo bullish trend nakazoval tudi na 1W intervalu.




EGLD bo skoraj zagotovo ponudil lepe donose, ko se bo tržna dominanca prevesila na stran altcoinov, kratkoročno pa so target linije v naslednjih območjih. Prva target linija je v območju $211, sledi target linija v območju $275 in nato še target linija v območju $340, kjer se nahaja Fib golden pocket in kjer bo najverjetneje prišlo do manjše in zdrave korekcije.




Gibanje altcoinov je mnogo bolj dinamično in tvegano, kot gibanje BTC. Zato je ključno, da pri trgovanju z altcoini, redno pobiramo dobičke, s katerimi lahko dokupujemo kovanec ob korekcijah. EGLD je brez dvoma kovanec z izjemnim potencialom, ki zna, v kolikor bomo priča optimalnemu altcoin season, doseči $2.000. Gre seveda za oceno potenciala. V kolikor nameravate vstopiti in trgovati z EGLD, je trenutno kar dobra priložnost za nakup/dokup, lahko pa počakate na korekcijo in vstopate v območju med $145 in $170. 

Gre za osebno mnenje in kot vedno priporočamo izdelavo lastne tehnične analize. Vse navedene informacije so zgolj informativne narave. Vsem, ki želite dodatnih informacij, signalov in tehničnih analiz,  je na voljo naša premium storitev, Kriptokrat Premium. Kriptokrat Premium vam večkrat dnevno ponuditi dodatne informacije, analize, trgovalne nasvete in opozorila, s pomočjo katerih lahko dodatno optimizirate svoje trgovanje in izboljšate ROI. 

Predhodnji članek

ETH/USDT – tehnična analiza

Naslednji članek

THETA/USDT – Tehnična analiza (PREMIUM)

error: Vsebina je zaščitena!